Informacje prasowe

EFSA ponownie potwierdza bezpieczeństwo stosowania taumatyny

16 czerwca 2022
30 listopada 2021 r. opublikowano opinię Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), która ponownie potwierdza, że taumatyna używana jako zamiennik cukru jest bezpieczna do stosowania w żywności i napojach, a także nie ma żadnych zagrożeń związanych z jej stosowaniem przy obecnych poziomach spożycia.
CZYTAJ DALEJ

Brak obaw co do bezpieczeństwa stosowania aspartamu

13 czerwca 2022
Bezpieczeństwo stosowania aspartamu w żywności i napojach zostało potwierdzone zostało przez organy ds. bezpieczeństwa żywności na całym świecie, zgodnie z licznymi dostępnymi dowodami naukowymi.
CZYTAJ DALEJ

Napoje zawierające niskokaloryczne substancje słodzące są bezpieczne i nie zwiększają ryzyka zgonu

12 czerwca 2022
Słodziki należą do jednych z najdokładniej przebadanych substancji na świecie. Ich bezpieczeństwo było wielokrotnie i konsekwentnie potwierdzane przez organy regulacyjne na całym świecie, w tym przez Wspólny Komitet Ekspertów ds. Dodatków do Żywności (JECFA) FAO/WHO, amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) i Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Podkreślmy, że przed dopuszczeniem do stosowania organy regulacyjne dokonują dokładnej analizy wszystkich badań dotyczących potencjalnych skutków ubocznych.
CZYTAJ DALEJ

Brak niekorzystnego wpływu sukralozy na metabolizm glukozy

6 czerwca 2022
Wszelkie dowody naukowe, w tym dowody pochodzące z systematycznych przeglądów, potwierdzają, że sukraloza nie wpływa na kontrolę glikemii w stanie ostrym ani w wymiarze długoterminowym u osób zdrowych i chorych na cukrzycę co przeczy .teorii J.R. Dalenberga i jego współpracowników.
CZYTAJ DALEJ

Wpływ sukralozy na apetyt

3 maja 2022
W związku z niedawną publikacją artykułu zatytułowanego „Obesity and sex-related associations with differential effects of sucralose vs. sucrose on appetite and reward processing” dotyczącego wpływu sukralozy należy podkreślić, że istnieje wiele silnych dowodów naukowych, które potwierdzają, że niskokaloryczne substancje słodzące, w tym sukraloza, nie mają wpływu na apetyt ani nie zwiększają łaknienia.
CZYTAJ DALEJ